EMAITZAK

Duela gutxiko emaitzak

Euskal Herriko Gizonezkoen Lokotx Biltze Txapelketa

Igandean abenduak 2, jokatu zen Arratzun (Bizkaia), eguerdiko 10:00etan.

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak:

Txapelduna: Aitor Blanco (Nafarroa)                    6:14

Bigarrena: Fernando Etxegarai (Nafarroa)          6:16

Hirugarrena: Aritz Martin (Bizkaia)                        6:19

Laugarrena: Patrik Saitua (Bizkaia)                     6:24

Bosgarrena: Aritz Ruiz (Araba)                             6:25

Seigarrena: Guillermo Lopez (Araba)                  6:53

Zazpigarrena: Uxer Mozo (Gipuzkoa)                   7:05

Zortzigarrena: Mattin Jauregi (Gipuzkoa)             7:13

Nafarroako Sokatira Txapelketa 2018. 4. Jardunaldia

Larunbatean, azaroak 24, txapelketako laugarren saioa jokatu zen Lesakan. Larunbateko jardunaldian 600 kilo azpitiko gizonezko taldeek eta 550 kilo azpitiko talde mistoek hartu zuten parte.

 

Emaitzak:

 

600 KILO (Gizonezkoak 8x8) – Bigarren jardunaldia     SAILKAPEN OROKORRA

1.- BETI-GAZTE                     4 puntu                                    Txapeldunak: BETI-GAZTE (8 puntu)

2.- BERRIOZAR                     3 puntu                                   Bigarrenak: BERRIOZAR     (5,5 puntu)

3.- TXANTREA                       2 puntu                                    Hirugarrenak: TXANTREA   (4,5 puntu)

4.- ANTSOAIN                        1 puntu                                   Laugarrenak: ANTSOAIN     (2 puntu)

 

Beraz, ikusiko duzuenez, jokatu beharreko bi jardunaldietako puntuak batu ondoren, 600 kiloko txapela Beti-Gaztek irabazi zuen.

 

550 KILO (Mistoak 8x8) – Bigarren jardunaldia              SAILKAPEN OROKORRA

1.- BETI-GAZTE                     5 puntu                                   Txapeldunak: BETI-GAZTE        (10 puntu)

2.- TXANTREA                       3,5 puntu                                Bigarrenak: TXANTREA             (7,5 puntu)

3.- BERRIOZAR                     3,5 puntu                                Hirugarrenak: BERRIOZAR        (6,5 puntu )

4.- ANTSOAIN “B”                  2 puntu                                   Laugarrenak: ANTSOAIN “B”     (4 puntu)

5.- ANTSOAIN “A”                  1 puntu                                   Bosgarrenak: ANTSOAIN “A”     (2 puntu)

 

Bi jardunaldietako puntuak batu ondoren, 550 kilo azpitiko txapela Beti-Gazte taldeak eraman zuen.

 

 

 

Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala/Nafarroako Arpana Txapelketa Mistoa

Azaroaren 16an Doneztebeko Ezkurra Pilotalekuan ospaturiko herri kirol proben emaitzak:

 

NAFARROAKO I. MAILAKO AIZKORA TXAPELKETAREN FINALA 

 

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko, lau 60 ontzako eta bi oinbiko.

Emaitzak:

Txapelduna: Iker Vicente (Otsagi)                             32:35.18

Bigarrena: Jon Rekondo (Leitza)                                  35:58.30

Hirugarrena: Joxean Etxeberria (Ziga)                        38:18.68

Laugarrena: Oier Kañamares (Arostegi)                     39:43.02

Bosgarrena: Ruben Saralegi (Leitza)                           39:53.27

 

NAFARROAKO ARPANA TXAPELKETA MISTOA

 

Emaitzak:

Lehen sailkatuak: Mikel Eugi (Beunza) eta Itxaso Onsalo (Areso)                          4:58.22

Bigarren sailkatuak: Josetxo Barberena (Iraizoz) eta Ainhoa Iraizoz (Elso)           5:29.01

Hirugarren sailkatuak: Unai Bertiz (Sunbilla) eta Esti Gastearena (Iruñea)           6:44.65

Laugarren sailkatuak: Endika Garay eta Irune Biurrun (Antsoain)                           7:04.37

Bosgarren sailkatuak: Tasio Ugarte eta Alba Cobo (Antsoain)                               11:11.22

 

Lana: Etzanda jarritako 45 ontzako enborrean 10 epai.

 

 

Nafarroako Sokatira Txapelketa 2018. 3. Jardunaldia

Larunbatean, azaroak 17, txapelketako hirugarren saioa jokatu zen Elizondon. Larunbateko jardunaldian 600 kilo azpitiko gizonezko taldeek eta 550 kilo azpitiko talde mistoek hartu zuten parte.

 

Emaitzak:

 

600 KILO (Gizonezkoak 8x8)

1.- BETI-GAZTE                     4 puntu

2.- TXANTEA                          2,5 puntu                                

3.- BERRIOZAR                     2,5 puntu                               

4.- ANTSOAIN                        1 puntu                                   

 

 

550 KILO (Mistoak 8x8)

1.- BETI-GAZTE                     5 puntu                                  

2.- TXANTREA                       4 puntu                                  

3.- BERRIOZAR                     3 puntu                                  

4.- ANTSOAIN “B”                  2 puntu

5.- ANTSOAIN “A”                  1 puntu

 

Datorren azaroaren 24ean,  pisu hauetako bigarren jardunaldiak jokatuko dira Lesakako pilotalekuan, arratsaldeko 17:00etatik aurrera.

Nafarroako Sokatira Txapelketa 2018. 2. Jardunaldia

Atzo, azaroak 11, txapelketako bigarren saioa jokatu zen Aldatzen. Atzoko jardunaldian 640 kilo azpitiko gizonezko taldeek eta 375 kilo azpitiko emakumezko taldeek hartu zuten parte.

 

Emaitzak:

 

640 KILO (Gizonezkoak 8x8) – Bigarren jardunaldia     SAILKAPEN OROKORRA

1.- BETI-GAZTE                     4 puntu                            Txapeldunak: BETI-GAZTE (8 puntu)

2.- TXANTREA                        3 puntu                            Bigarrenak: TXANTREA (6 puntu)

3.- BERRIOZAR                      2 puntu                            Hirugarrenak: BERRIOZAR (4 puntu)

4.- ANTSOAIN                       1 puntu                            Laugarrenak: ANTSOAIN (2 puntu)

 

Beraz, ikusiko duzuenez, jokatu beharreko bi jardunaldietako puntuak batu ondoren, 640 kiloko txapela Beti-Gaztek irabazi zuen.

 

375 KILO (Emakumezkoak 6x6) – Bigarren jardunaldia            SAILKAPEN OROKORRA

1.- BETI-GAZTE                     3,5 puntu                                    Txapeldunak: BETI-GAZTE (7,5 puntu)

2.- TXANTREA                        3,5 puntu                                    Bigarrenak: TXANTREA (6 puntu)

3.- ANTSOAIN                           2 puntu                                    Hirugarrenak: ANTSOAIN (3 puntu )

                                                                                                     Laugarrenak: BERRIOZAR (2,5 puntu)

 

Berriozar taldeak ez zuen parte hartu bigarren jardunaldi honetan gehiegizko pisua zeukalako.

 

Bi jardunaldietako puntuak batu ondoren, 375 kilo azpitiko txapela Beti-Gazte taldeak eraman zuen.

 

Datorren larunbatean, azaroak 17,  gizonezkoen 600 kiloko eta talde mistoen 550 kiloko lehen jardunaldiak jokatuko dira Elizondoko pilotalekuan, arratsaldeko 17:00etatik aurrera.

Nafarroako Sokatira Txapelketa 2018. 1. Jardunaldia

Larunbatean, azaroak 3, eman zitzaion hasiera txapelketari Arbizun. Larunbateko jardunaldian 640 kilo azpitiko gizonezko taldeek eta 375 kilo azpitiko emakumezkoek hartu zuten parte.

 

Emaitzak:

 

640 KILO (Gizonezkoak 8x8) – Lehen jardunaldia

1.- BETI-GAZTE         4 puntu

2.- TXANTREA            3 puntu

3.- BERRIOZAR          2 puntu

4.- ANTSOAIN            1 puntu

 

375 KILO (Emakumezkoak 6x6) – Lehen jardunaldia

1.- BETI-GAZTE            4 puntu

2.- BERRIOZAR         2,5 puntu

3.- TXANTREA           2,5 puntu

4.- ANTSOAIN               1 puntu

 

 

Datorren azaroaren 11an,  pisu hauetako bigarren jardunaldiak jokatuko dira Aldatzeko pilotalekuan, eguerdiko 12:30etatik aurrera.

 

Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala/Euskal Herriko Emakumezkoen Lokotx Biltze Txapelketa

Bi txapelketa hauek irailaren 30ean, arratsaldeko 18:00etan jokatu ziren Igantziko pilotalekuan.

Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala:

 

Emaitzak:

1. Iban Resano (Dorrao)                                 19:00.81

2. Asier Pellejero (Areso)                               19:16.16

3. Goizeder Belza (Etxarri Aranatz)               20:43.43

4. Jesus Etxeberria (Beintza Labaien)           21:17.81

5. Mikel Indakotxea (Zubieta)                        23:45.40

 

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta oinbiko bat.

 

Lehen bi sailkatuak datorren urtean lehendabiziko mailan jokatuko dute.

 

 

Euskal Herriko Emakumezkoen Lokotx Biltze Txapelketa:

 

Emaitzak:

1. Maika Ariztegi (Ituren, Nafarroa)                                           7:38

2. Zuriñe Frutos (Artziniega, Araba)                                          7:39

3. Ainhoa Iraizoz (Elso, Nafarroa)                                              7:56

4. Jone Hualde (Gasteiz, Araba)                                                 8:26

5. Goizalde Aransolo (Muxika, Bizkaia)                                     8:44

6. Ainhoa Ortega (Urduliz, Bizkaia)                                            9:11

 

Lana: 1,25 metrotara eta bi lerrotan jarritako 50 lokotx bildu

 

 

Txapelketa hauetaz gain herritarren arteko herri kirol proba desberdinak ikusteko aukera izan zen.

 

Nafarroako I. Mailako Aizkora Txapelketaren Kanporaketa

Atzo irailak 23, arratsaldeko 17:30etan jokatu zen Uharteko Toki-Alai pilotalekuan.

 

Emaitzak:

1. Iker Vicente (Otsagi)                       17:25.50

2. Jon Rekondo (Leitza)                         18:09.71

3. Ruben Saralegi (Leitza)                     19:24.65

4. Oier Kañamares (Arostegi)               19:51.07

5. Joxean Etxeberria (Ziga)                    20:49.22

6. Juan Jose Lopez (Lezaun)                  20:52.32

7. Eneko Saralegi (Leitza)                      21:03.01

8. Julen Kañamares (Arostegi)              21:08.18

9. Donato Larretxea (Arantza)              21:21.91

 

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta oinbiko bat.

 

Lehen bost sailkatuek finalerako txartela lortu dute. Finala Donezteben  jokatuko da azaroaren 16an, arratsaldeko 18:00ean.

Azkeneko bi sailkatuek printzipioz maila galduko dute. Azken aurreko sailkatuak Mieltxo Mindegiaren aurkako jaitsiera kanporaketa eskatzeko aukera izanen du.

 

 

 

 

 

Euskal Herriko I. Mailako Aizkora Txapelketaren Kanporaketa

Atzo, irailak 16, Euskal Herriko I. Mailako Aizkora Txapelketaren  kanporaketa jokatu zen Lakuntzan.

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta bi oinbiko.

Emaitzak:

 

1. Iker Vicente (Nafarroa)                                           20:35

2. Mikel Larrañaga (Gipuzkoa)                                     20:47

3. Aitzol Atutxa (Bizkaia)                                            21:17

4. Joseba Otaegi (Gipuzkoa)                                       22:26

5. Eneko Otaño (Gipuzko)                                          22:31

6. Iñaki Azurmendi (Gipuzkoa)                                   23:00

7. Jon Rekondo (Nafarroa)                                          23:12

8. Ruben Saralegi (Nafarroa)                                       23:38

9. Julen Alberdi (Gipuzkoa)                                         23:40

10. Jon Irazu (Gipuzkoa)                                              28:33

11. Xabier Zaldua (Gipuzkoa)                                      29:28

 

Ugaitz Mugertzak ez zuen kanporaketan parte hartu, medikuaren agiria aurkeztu zuen.

 

Lehen sei sailkatuek finala jokatuko dute urriaren 28an Iruñako Labrit Pilotalekuan, eguerdiko 12:00etan.

 

 

 

 

Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketa - Bigarren Kanporaketa

Abuztuaren 26an, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren bigarren kanporaketa jokatu zen Gorritin.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.             

Emaitzak:

 

1. Hodei Ezpeleta (Bizkaia)                                         9:06

2. Jokin Alkizalete (Gipuzkoa)                                    9:15

3. Goizeder Belza (Nafarroa)                                       9:46

4. Eneko Saralegi (Nafarroa)                                    10:00

5. Jon Rodriguez (Araba)                                           10:28

6. David Naredo (Bizkaia)                                          10:50

7. Jon Telletxea (Nafarroa)                                        11:02

8. Aitor Urteaga (Gipuzkoa)                                       11:12

9. Juan Rodriguez (Araba)                                          12:07

10. Luis Polanco (Araba)                                            12:07

11. Daniel Lopez (Bizkaia)                                          13:20

12. Esteban Muñiz (Bizkaia)                                       15:58

13. Done Intxausti (Bizkaia)                                       18:55

 

 

Lehen hiru sailkatuek (Hodei Ezpeleta, Jokin Alkizalete eta Goizeder Belza) finala jokatuko dute, lehen kanporaketan sailkaturiko hiru aizkolariekin batera (Julen Larrea, Jesus Etxeberria eta Beñat Lekue).

 

Finala noiz jokatuko den zehaztu gabe dago.

 

 

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación