EMAITZAK

Duela gutxiko emaitzak

Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketa - Lehen Kanporaketa

Atzo, abuztuak 5, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa jokatu zen Beintzako Herriko Plazan.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

Emaitzak:

1. Julen Larrea (Barakaldo,Bizkaia)                         10:28

2. Jesus Etxeberria (Beintza L., Nafarroa)               10:39

3. Ioritz Gisasola (Mallabia, Bizkaia)                       11:42

4. Beñat Lekue (Larrabetzu, Bizkaia)                       12:07

5. Jaime Huertas (Gipuzkoa)                                    12:39

6. Manuel Fraile (Gizpukoa)                                      13:18

7. Borja Fernandez (Gipuzkoa)                                 13:44

8. Julen Aranberri (Zumarraga, Gipuzkoa)               13:54

9. Xuban Kañamares (Arostegi, Nafarroa)               13:56

10. Jon Esnal (Usurbil, Gipuzkoa)                               14:10

11. Mikel Indakotxea (Zubieta, Nafarroa)                   14:15

12. Aritz Oregi (Larrabetzu, Bizkaia)                           14:22

13. Iñigo Landa (Zarautz, Gipuzkoa)                           17:26

14. Xabier Gartzia (Dima, Bizkaia)                             19:29

 

Lehen hiru saikatuek (Julen Larrea, Jesus Etxeberria eta Ioritz Gisasola) finala jokatuko dute, bigarren kanporaketan sailkatzen diren beste hiru aizkolariekin batera.

 

Bigarren kanporaketa Gorritin (Nafarroa) jokatuko da abuztuaren 26an, eguerdiko 12:30etan eta bertan ondorengo 13 aizkolariak arituko dira: Luis Polanco (Ar), Jon Rodríguez (Ar), Juan Rodríguez (Ar), Hodei Ezpeleta (Bi), Done Intxausti (Bi), Daniel Lopez (Bi), Esteban Muñiz (Bi), David Naredo (Bi), Jon Telletxea (Na), Eneko Saralegi (Na), Goizeder Belza (Na), Aitor Urteaga (Gi), Jokin Alkizalete (Gi).

 

 

Nafarroako Lokotx Biltze Txapelketa

Atzo uztailak 29, jokatu zen Beran, arratsaldeko 18:30etan.

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak:

Txapelduna: Fernando Etxegarai (Bera)              6:16

Bigarrena: Imanol Kañamares (Arostegi)           6:25

Hirugarrena: Aitor Blanco (Txantrea)                 6:36

Laugarrena: Asier Gamio (Berroeta)                   6:37

Bosgarrena: Alis Alonso (Txantrea)                    6:47

 

 

Oharrak:

-         Fernando Etxegaraik larunbatean Nafarroako selekzioarekin parte hartuko zuen Gasteizen jokatu zen Euskal herrialdeen arteko Txapelketan. Lokotx biltze proban txapelduna izan zen.

-         Lehen bi sailkatuak Euskal Herriko Txapelketan parte hartzeko txartela lortu dute.

Nafarroako Lokotx Biltze Txapelketaren Kanporaketa/Nafarroako Emakumezkoen Lokotx Biltze Txapelketa/Euskal Herriko Emakumezkoen Arpana Txapelketa

Atzo uztailak 25, arratsaldeko 18:00etan Elizondoko Iriarte Pilotalekuan jokaturiko kanporaketa eta txapelketen emaitzak hauek izan ziren:

 

NAFARROAKO LOKOTX BILTZE TXAPELKETAREN KANPORAKETA

 

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak:

1. Alis Alonso (Txantrea)                            6:38

2. Aitor Blanco (Txantrea)                           6:44

3. Asier Gamio (Berroeta)                            6:44

4. Imanol Kañamares (Arostegi)                6:46

5. Fernando Etxegarai (Bera)                      6:50

6. Iñigo Lasaga (Bera)                                6:54

7. Gaizka Arbizu (Berriozar)                        7:11

8. Haritz Jamar (Erronkari)                          7:21

9. Gorka Ibiricu (Iruñea)                              7:56

 

Oharrak:

-          Lehen bost sailkatuek finalerako txartela lortu dute. Finala uztailaren 29an jokatuko da Berako Zelai Gorrian arratsaldeko 18:30 (euria egiten badu Eztegarako Pilotalekuan).

-          Fernando Etxegaraik Nafarroako selekzioarekin parte hartuko du uztailaren 28an arratsaldeko 18:00etan Gasteizen jokatuko den Euskal herrialdeen arteko Txapelketan.

 

 

NAFARROAKO EMAKUMEZKOEN LOKOTX BILTZE TXAPELKETA

 

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak:

Txapelduna: Maika Ariztegi (Ituren)                       7:44

Bigarrena: Maialen Lakuntza (Antsoain)                 9:00

 

-         Bi kirolariak Euskal Herriko Txapelketan parte hartzeko txartela lortu dute.

 

 

EUSKAL HERRIKO EMAKUMEZKOEN ARPANA TXAPELKETA

 

Egin beharreko lana: etzanda jarritako 45 ontzako enborrean 10 epai eman.

 

Emaitzak:

Txapeldunak: Itxaso Onsalo (Areso) eta Leire Astiazaran (Villabona)          3:47

Bigarrenak: Nerea Sorondo (Bera) eta Irati Astondoa (Zeanuri)                     4:49

 

 

 

 

 

San Fermin Herri Kirol Jaialdiak 2018 - TXAPELKETEN EMAITZAK

SAN FERMIN HERRI KIROL JAIALDIAK 2018

 

 

TXAPELKETEN EMAITZAK:

 

UZTAILAK 8, IGANDEA

 

Nafarroako Orga Joko Txapelketa

Egin beharreko lana: Atzeko aldetik hartuz eta gurpilek lurra jo gabe, orgari birak eman behar zaizkio. Gurtaga lurreko puntu jakin batean izango du lotua orgak.

Emaitzak:

Txapelduna:   Xabier Urrutia (Arraiotz)                     3 itzuli 4,45m

Bigarrena:      Albaro Zugarrondo (Iruñea)                2 itzuli ¼ 1,29m

Hirugarrena:  Alejandro Fernandez (Iruñea)             1 itzuli ¾

Laugarrena:   Fco. Javier Jiménez (Iruñea)               1 itzuli 1,59m

 

Nafarroako Bikotekako Aizkora Txapelketa

Bikote bakoitzak moztu beharreko enborrak: Sei kanaerdiko eta sei 60 ontzako

Emaitzak:

Txapeldunak: Iker Vicente eta Joxean Etxeberria                26:12

Bigarrenak: Jon Rekondo eta Ruben Saralegi                        27:22

Hirugarrenak: Donato Larretxea eta Julen Kañamares          29:50

 

UZTAILAK 9, ASTELEHENA

 

Nafarroako Emakumezkoen Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako 45 ontzako enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Itxaso Onsalo eta Leire Astiazaran                   4:56.70

Bigarrenak: Ainhoa Iraizoz eta Maria Iraizoz                           6:52.13

 

Nafarroako I. Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

                                       Zutik jarritako kanaerdiko enborrari 4 epai

                                       Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Iñaki eta Josetxo Barberena                            9:20.60

Bigarrenak: Mikel Eugi eta Julen Kañamares                       10:01.31

Hirugarrenak: Alberto Oteiza eta Adrian Berruezo               10:43.06                     

Laugarrenak: Oier eta Imanol Kañamares                            13:11.06

 

UZTAILAK 10, ASTEARTEA

 

Nafarroako Emakumezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   9 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Maika Ariztegi            96 altxaldi

Bigarrena: Esti Gastearena            83 altxaldi

 

 

Nafarroako Gizonezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   18 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Josetxo Urrutia                    86 altxaldi

Bigarrena: Alejandro Fernandez               78 altxaldi

Hirugarrena: Angel Aristides Albarran       72 altxaldi

 

XX. San Fermin Motozerra Saria

Egin beharreko lana:   Motozerrarekin bi irudi egin

Emaitzak:

Txapelduna: Juan Asin

Bigarrena: Mikel Lasarte

Hirugarrena: Peio Kañamares

 

UZTAILAK 11, ASTEAZKENA

 

Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko

Emaitzak:

1. Emilio Garcia (Segovia)                               7:27

2. Iker Gorriti   (Uharte Arakil)                       8:21

3. Jacinto Etxekonanea (Beintza Labaien)     9:08

4. Jaime Gorriti (Uharte Arakil)                      9:32

5. Eneko Pagola (Anotz)                                 9:58

6. Marc Duch                                                 13:35

 

Oharra: Lehen bost sailkatuak finalera pasa dira. Finala Ezkurran jokatuko da abuztuaren 17an, arratsaldeko 18:00etan

 

Nafarroako Kadete Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako metroko enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Pello Altzelai eta Adur Lizarraga (Andra Mari)                        5:56

Bigarrenak: Iraitz Iturralde eta Jon Irigoien     (Basaburua)                         6:09

Hirugarrenak: Inar Olabide eta Adur Irigoien (Iñigo Aritza)                          7:38

Laugarrenak: Manex Saralegi eta Oier Goñi (Araxes)                                   8:06

Bosgarrenak: Urtzi Galartza eta Oinatz Carreño (Andra Mari)                      9:32

 

UZTAILAK 12, OSTEGUNA

 

San Fermin Sokatira Torneo Mistoa 4x4

Taldearen gehienezko pisua: 280 kilo

Emaitzak:

Lehenak: Beti-Gazte

Bigarrenak: Berriozar

Hirugarrenak: Araxes

Laugarrenak: Antsoain

 

UZTAILAK 13, OSTIRALA

 

Nafarroako Harrijasotze Txapelketa

Egin beharreko lana:     Hiru harri desberdinekin bi minutuko txandak (125 kiloko zilindroa, 112,5 kiloko kubikoa eta 100 kiloko bola)

Emaitzak:

Txapelduna:   Josetxo Urrutia (Leitza)                       4.787,50 kilo

(Zilindroari 18 altxaldi, kubikoari 11 eta bolari 13)

Bigarrena:      Albaro Zugarrondo (Iruña)                  4.225,00 kilo

(Zilindroari 16 altxaldi, kubikoari 10 eta bolari 11)

 

UZTAILAK 14, LARUNBATA

 

Nafarroako Emakumezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:   25 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Xanta Sousa (Lesaka)             20 plaza ½ 6,34m

Bigarrena: Esti Gastearena (Iruña)               14 plaza 1,65m

 

Nafarroako Gizonezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:   50 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Daniel Saldias (Arraiotz)                                10 plaza ¼ 3m

Bigarrena: Mikel Eugi (Beunza)                                          8 plaza 1,90m

Hirugarrena: Oskar Aguas (Berriozar)                                7 plaza ½ 5,60m

Laugarrena: Josetxo Urrutia (Leitza)                                 5 plaza ¼ 0,54m

Bosgarrena: Alejandro Fernandez (Iruña)                          4 plaza 4,75m

 

Euskal Herriko Emakumezkoen I. Aizkora Txapelketa (Uztailak 1)

Uztailaren 1ean jokatu zen Usurbilen, eguerdiko 12:00etan. Aurten lehenengo aldia da txapelketa hau jokatzen dela.

 

Aizkolari bakoitzak egin beharreko lana:

-         36 ontzako 2 enbor

-         45 ontzako 2 enbor

-         Kanaerdiko 1 (54 ontza)

 

EMAITZAK:

Txapelduna: Nerea Sorondo Maritorena (Nafarroa)                            20:03.41

Bigarrena: Maika Ariztegi Mariezkurrena (Nafarroa)                          24:24.14

Hirugarrena: Xanta Sousa (Nafarroa)                                                   25:10.75

Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Maiatzak 12 (Irurita)

Larunbatean, maiatzak 12, Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketaren laugarren eta azken jardunaldia jokatu zen Iruritan.

 

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  300 kilo               Bi jardunaldietako

Bigarren  jardunaldia:                   puntuen batura                       Azken sailkapena

Beti-Gazte                 6 puntu             12 puntu                           Txapeldunak:    BETI-GAZTE *

Txantrea                    4,5 puntu          9,5 puntu                          Bigarrenak:       TXANTREA

Berriozar “a”             4,5 puntu          7,5 puntu                          Hirugarrenak:   BERRIOZAR “A”

Kaskallueta                3 puntu            6 puntu                              Laugarrenak:    KASKALLUETA

Berriozar “b”             2 puntu             5 puntu                              Bosgarrenak:    BERRIOZAR “B”

Antsoain                     Puntu 1            2 puntu                              Seigarrenak:     ANTSOAIN

* Bi jardunaldietako puntuen batura egin ondoren, lehen bi sailkatuen arteko finala jokatu zen.

 

20 URTEZ AZPIKOAK  280 kilo     Lau jardunaldietako

Laugarren  jardunaldia:                     puntuen batura                       Azken Sailkapena

Berriozar                    5 puntu             17 puntu                                   Txapeldunak:    BERRIOZAR *

Araxes “b”                 3,5 puntu         14,5 puntu                                Bigarrenak:       BASABURUA “A”

Basaburua “a”           3,5 puntu         15 puntu                                   Hirugarrenak:    ARAXES “B”

Basaburua “b”           2 puntu             6 puntu                                    Laugarrenak:     ARAXES “A”

Araxes “a”                 Puntu 1            7,5 puntu                                  Bosgarrenak:    BASABURUA “B”

* Bi jardunaldietako puntuen batura egin ondoren, lehen bi sailkatuen arteko finala jokatu zen.

 

KADETEAK 280 kilo                           Lau jardunaldietako

Laugarren jardunaldia:                      puntuen batura                        Azken sailkapena

Basaburua                  5 puntu             20 puntu                                   Txapeldunak :   BASABURUA * 

Iñigo Aritza               4 puntu             16 puntu                                   Bigarrenak:       IÑIGO ARITZA

Berriozar                    3 puntu             10,5 puntu                                Hirugarrenak:   BERRIOZAR

Anar                            2 puntu             6,5 puntu                                  Laugarrenak :   ANDRA MARI

Andra Mari                  Puntu 1            7 puntu                                     Bosgarrenak :   ANAR

* Bi jardunaldietako puntuen batura egin ondoren, lehen bi sailkatuen arteko finala jokatu zen.

 

EMAKUMEZKOAK  235 kilo                     Bi jardunaldietako

Bigarren  jardunaldia:                               puntuen batura                       Azken sailkapena

Beti-Gazte “a”          4 puntu                       8 puntu                                 Txapeldunak:    BETI-GAZTE A *

Beti-Gazte “b”          3 puntu                      5 puntu                                  Bigarrenak:       BETI-GAZTE B

Berriozar                    2 puntu                      5 puntu                                  Hirugarrenak:   BERRIOZAR

Antsoain                     Puntu 1                     2 puntu                                 Laugarrenak:    ANTSOAIN

 

*Bi jardunaldietako puntuen batura egin ondoren:

- Lehenik bigarren postua erabakitzeko desenpatea egin zuten Berriozar eta Beti-Gazte b (lehen tiraldia Beti-Gazte b-k irabazi zuen, bigarrena nuloa izan zen  eta hirugarren tiraldia Berriozarrek irabazi zuenez, laugarren tiraldi bat egin behar izan zuten, Beti-Gazte b-k irabaziz).

- Ondoren lehen bi sailkatuen arteko finala jokatu zen, Beti-Gazte “a”-k irabaziz.

 

Beraz, larunbateko jardunaldiarekin bukaera eman zitzaion aurtengo Lauko Sokatira Txapelketari. Kategoria bakoitzeko txapeldunak hauexek izan direlarik:

320 kilo (Gizonezkoak): BETI-GAZTE

300 kilo (Gizonezkoak): BETI-GAZTE

280 kilo (20 urtez azpikoak): BERRIOZAR

280 kilo (Kadeteak): BASABURUA

255 kilo (Emakumezkoak): BETI-GAZTE A

235 kilo (Emakumezkoak): BETI-GAZTE A

 

Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Maiatzak 5 (Antsoain)

Larunbatean, maiatzak 5, Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketaren hirugarren jardunaldia jokatu zen Antsoainen.

 

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  300 kilo – Lehen jardunaldia:

Beti-Gazte                  6 puntu

Txantrea                     5 puntu

Berriozar “a”             3 puntu

Berriozar “b”             3 puntu

Kaskallueta                3 puntu

Antsoain                     Puntu 1

 

20 URTEZ AZPIKOAK 280 kilo – Hirugarren jardunaldia:

                                                           Hiru jardunaldietako puntuen batura

Berriozar                    5 puntu             12 puntu

Araxes “b”                4 puntu             11 puntu

Basaburua “a”          3 puntu             11,5 puntu

Basaburua “b”          2 puntu             4 puntu

Araxes “a”                Puntu 1            6,5 puntu

 

KADETEAK 280 kilo – Hirugarren jardunaldia:

                                                           Hiru jardunaldietako puntuen batura

Basaburua                  5 puntu             15 puntu

Iñigo Aritza               4 puntu             12 puntu

Berriozar                    3 puntu             7,5 puntu

Andra Mari                 2 puntu             6 puntu

Anar                           Puntu 1            4,5 puntu

 

EMAKUMEZKOAK 235 kilo – Lehen jardunaldia:

Beti-Gazte “a”           4 puntu

Berriozar                    3 puntu

Beti-Gazte “b”           2 puntu

Antsoain                     Puntu 1

 

 

Txapelketako azken jardunaldiak maiatzaren 12an jokatuko dira Iruritako Pilotalekuan, arratsaldeko 17:00etan :

Gizonezkoen 300 kiloko bigarren jardunaldia

20 urtez azpikoen 280 kiloko laugarren jardunaldia

Kadeteen 280 kiloko laugarren jadunaldia

Emakumezkoen 235 kiloko bigarren jardunaldia

 

Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Apirilak 21 (Lesaka)

Larunbatean, apirilak 21, Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketaren 2. jardunaldia jokatu zen Lesakan.

 

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  320 kilo               Bi jardunaldietako

Bigarren  jardunaldia:                      puntuen batura                       Azken sailkapena

Beti-Gazte            6 puntu                   12 puntu                              Txapeldunak:    BETI-GAZTE

Txantrea               4,5 puntu                9,5 puntu                             Bigarrenak:       TXANTREA

Berriozar “A”       4,5 puntu                8,5 puntu                             Hirugarrenak:   BERRIOZAR “A”

Berriozar “B”        3 puntu                   5 puntu                                Laugarrenak:    BERRIOZAR “B”

Kaskallueta           2 puntu                  5 puntu                                 Bosgarrenak:    KASKALLUETA

Antsoain                1 puntu                  2 puntu                                 Seigarrenak:     ANTSOAIN

 

 

EMAKUMEZKOAK  255 kilo                     Bi jardunaldietako

Bigarren  jardunaldia:                                puntuen batura                       Azken sailkapena

Beti-Gazte “A”          4 puntu                       8 puntu                                Txapeldunak:    BETI-GAZTE “A”

Berriozar                    2 puntu                       5 puntu                                 Bigarrenak:       BERRIOZAR

Antsoain                     2 puntu                      3 puntu                                 Hirugarrenak:   BETI-GAZTE “B”

Beti-Gazte “B”           2 puntu                     4 puntu                                 Laugarrenak:    ANTSOAIN

 

 

20 URTEZ AZPIKOAK  280 kilo  

Bigarren jardunaldia:                         Lehen bi jardunaldietako puntuen batura: 

Basaburua “a”           5 puntu             8,5 puntu

Berriozar                    3,5 puntu          7 puntu

Araxes  “a”                3,5 puntu          5,5 puntu

Araxes “b”                 2 puntu             7 puntu

Basaburua “b”           puntu 1             2 puntu

 

KADETEAK 280 kilo

Bigarren jardunaldia:                        Lehen bi jardunaldietako puntuen batura:

Basaburua                  5 puntu             10 puntu

Iñigo Aritza               4 puntu             8 puntu

Anar                          2,5 puntu          3,5 puntu

Berriozar                   2,5 puntu          4,5 puntu

Andra Mari                 puntu 1             4 puntu

 

 

 

Hurrengo jardunaldiak:

DATA

LEKUA

ORDUA

PISUAK

Maiatzak 5 

 

Antsoain

Pilotalekuan

17:00

Gizonezkoak  300 – 1.jardunaldia  

Emakumezkoak 235 – 1.jardunaldia                   

20 urtez azpikoak 280 – 3. jardunaldia                

Kadeteak 280 – 3. jardunaldia

Maiatzak 12

 

Irurita

 

17:00

Gizonezkoak  300 – 2.jardunaldia  

Emakumezkoak 235 – 2.jardunaldia                    

20 urtez azpikoak 280 – 4. jardunaldia                  

Kadeteak 280 – 4. jardunaldia

Ondoren lehen bi sailkatuen arteko finala

 

Parte hartzaileak:

 

Gizonezkoak

300 kilo:

20 urtez azpikoak

280 kilo:

Kadeteak

280 kilo

Emakumezkoak

235 kilo

Berriozar “a”

Berriozar “b”

Araxes “a”

Araxes “b”

Andra Mari

Anar

Berriozar

Antsoain

Beti-Gazte

Txantrea

Kaskallueta

Antsoain

Berriozar

Basaburua “a”

Basaburua “b”

Berriozar

Basaburua

Iñigo Aritza

 

Beti-Gazte “a”

Beti-Gazte “b”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketa - Apirilak 14 (Txantrea)

Larunbatean, apirilak 14, Nafarroako 4x4 Sokatira Txapelketari hasiera eman zitzaion Txantrean.

 

Emaitzak:

 

GIZONEZKOAK  320 kilo – Lehen jardunaldia:

Beti-Gazte                  6 puntu

Txantrea                     5 puntu

Berriozar “a”             4 puntu

Kaskallueta                3 puntu

Berriozar “b”             2 puntu

Antsoain                     puntu 1

 

20 URTEZ AZPIKOAK 280 kilo – Lehen jardunaldia:

Araxes “b”                 5 puntu

Berriozar                    3,5 puntu

Basaburua “a”           3,5 puntu

Araxes “a”                 2 puntu

Basaburua “b”           puntu 1

 

KADETEAK 280 kilo – Lehen jardunaldia:

Basaburua                  5 puntu

Iñigo Aritza                4 puntu

Andra Mari                 3 puntu

Berriozar                    2 puntu

Anar                           puntu 1

 

EMAKUMEZKOAK 255 kilo – Lehen jardunaldia:                     

Beti-Gazte “a”            4 puntu

Berriozar                     3 puntu

Beti-Gazte “b”           2 puntu

Antsoain                     puntu 1

 

 

Txapelketako bigarren jardunaldiak apirilaren 21ean jokatuko dira Lesakan, arratsaldeko 17:00etan:

Gizonezkoen 320 kiloko bigarren jardunaldia

20 urtez azpikoen 280 kiloko bigarren jardunaldia

Kadeteen 280 kiloko bigarren jardunaldia

Emakumezkoen 255 kiloko bigarren jardunaldia


 

Nafarroako Kirol Jokoak - FINALA (Mugairi)

Atzo, martxoak 25, Nafarroako Herri Kirol Jokoetako Finala jokatu zen Mugairin (Berroetan jokatzekoa zen baina eguraldi txarragatik Mugaririn jokatu zen). Nafarroako Kirol eta Gazteriaren Institutuarekin batera antolatzen diren Kirol Joko hauetan hiru mailetako txapelketak jokatu dira: kimu mailakoak (11-12 urte), haur mailakoak (13-14 urte) eta kadete mailakoak (15-16 urte). Haur eta Kadete mailetan Proba Konbinatu txapelketa eta Sokatira txapelketa jokatu dituzte. Kimu mailan berriz Proba Konbinatu txapelketa bakarrik.

Proben ordena hau izan zen: kimu mailako Proba Konbinatua, haur mailako Proba Konbinatua, kadete mailako Proba Konbinatua eta azkenik haur eta kadete mailako Sokatira.

 

KONBINATUKO SAILKAPENAK: 

 

KIMU MAILA (Finala):

Txapeldunak:  Igantzi                         06:48.46          

Bigarrenak:     Andra Mari 5               06:57.56          

Hirugarrenak:  Andra Mari 7               07:08.40

Laugarrenak:     Antsoain “b”             07:27.04

 

HAUR MAILA (Finala):

Txapeldunak:  Basaburua                   08:46.57

Bigarrenak:     Araxes                         08:57.52

Hirugarrenak:  Andra Mari 3               09:00.06

Laugarrenak:     Berriozar “a”             09:37.27

 

KADETE MAILA (Finala):

Txapeldunak:  Iñigo Aritza                15 puntu

Bigarrenak:     Andra Mari                  14 puntu

Hirugarrenak:  Basaburua                  13 puntu

Laugarrenak:     Anaraberri                 8 puntu

 

SOKATIRAKO SAILKAPENAK:

 

HAUR MAILA (480 KG) Finala:

Txapeldunak:    Andra Mari 3                                                  

Bigarrenak:       Berriozar                    

Hirugarrenak:   Andra Mari 4

Laugarrenak:     Basaburua       

Bosgarrenak:    Araxes

Seigarrenak:     Iñigo Aritza

 

KADETE MAILA (540 KG) Finala:

Txapeldunak:    Basaburua                                                      

Bigarrenak:       Andra Mari 1

Hirugarrenak:   Iñigo Aritza

Laugarrenak:    Anaraberri

Bosgarrenak:    Andra Mari 2    


^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación