EMAITZAK

Emaitzak: Urria 2010

Euskal Herriko 1. Mailako Trontza Txapelketa

Urriaren 2an jokatu zen Igantzin eta bertan sei bikotek hartu zuten parte.

Bikote bakoitzak egin beharreko lana:

60 ontzako, goitik beherako 5 epai (enborra etzanda)

54 ontzako, ezkerretik eskuinerako 6 epai (enborra zutik)

54 ontzako, goitik beherako 6 epai (enborra etzanda)

60 ontzako, goitik beherako 5 epai (enborra etzanda)

Oharra: Mota guztietako trontzak erabili ahal ziren

 

Barberena anaiak jantzi zuten txapela bigarren aldiz. Lehena 2007. urtean jantzi zuten.

Sailkapenak:  

1. Iñaki Barberena-Josetxo Barberena, anaiak (Iraizoz, Nafarroa Garaia):              10:32

2. Andoni Rezabal-Aitor Roteta (Aia eta Alkiza, Gipuzkoa):                                     13:29

3. Igor Lasaga-Xabier Galarregi (Bera eta Etxalar, Nafarroa Garaia):                       15:56

4. Esteban Pikabea -Alvaro Morrondo (Gerendiain eta Erripa, Nafarroa Garaia):     16:06

5. Unai Iraola-Jokin Garmendia (Ikaztegieta eta Baliarrain, Gipuzkoa):                   16:10

6. Juan Carlos Lopez-Fernando Velez de Mendizabal (Okina eta Ilarduia, Araba):   19:24

Nafarroako I. Mailako Aizkora Finala

Urriaren 3an jokatu zen Etxarri Aranatzen. Bertan bost aizkolarik hartu zuten parte, irailaren 26ko kanporaketan sailkaturiko lehen bostak hain zuzen ere.

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko, lau 60 ontzako eta bi oinbiko

Emaitzak:

Txapelduna:   Floren Nazabal (Etxarri Aranatz)    28:18

Bigarrena:      Juan Jose Lopez (Lezaun)                29:57

Hirugarrena:  Donato Larretxea (Arantza)             33:28

Laugarrena:   Antonio Senosiain (Olague)             37:30

Bosgarrena:  Oihan Larretxea (Bera)                     41:57

 

Enborrez enbor egindako denborak:

ENBORRAK

AIZKOLARIAK

FLOREN NAZABAL

JUAN JOSE LOPEZ

DONATO LARRETXEA

ANTONIO SENOSIAIN

OIHAN LARRETXEA

54"

01:20

01:20

01:21

01:35

01:54

54"

03:00

03:15

03:28

03:47

4:25

60"

05:31

06:16

06:35

06:42

07:55

60"

08:12

09:06

09:46

10:01

11:39

72"

12:31

13:31

15:36

15:44

18:05

72"

17:26

18:32

21:03

22:40

25:18

60"

20:25

21:43

24:18

26:32

29:19

60"

23:09

24:41

27:53

30:37

34:17

54"

25:42

27:31

30:52

34:11

38:25

54"

28:18.88

29:57.01

33:28.63

37:30.34

41:57.38

Euskal Herriko Harri Txikien Txapelketa

Urriaren 3an jokatu zen Anizen.

Bertan hiru harrijasotzailek hartu zuten parte: Hodei Iruretagoiena "Izeta IV" (Zarautz, Gipuzkoa), Aimar Irigoien (Errezil, Gipuzkoa) eta Joseba Ostolaza (Zestoa, Gipuzkoa)

Parte hartzaile bakoitzak lau harri desberdinekin hiru mintutuko txandak egin behar izan zituen:

125 kiloko laukizuzena

125 kiloko zilindroa

112,5 kiloko kubikoa

100 kiloko bola

 

Emaitzak:

 

Laukizuzena     

125 kilo

Zilindrikoa

125 kilo

Kubikoa 

112,5 kilo

Bola           

100 kilo

OSOTARA

 

AIMAR IRIGOIEN

32 jasoaldi=

4.000 kg.

31 jasoaldi=

3.875 kg.

18 jasoaldi=

2.025 kg.

26 jasoaldi=

2.600 kg.

 

12.500 kg.

JOSEBA OSTOLAZA

29 jasoaldi=

3.625 kg.

29 jasoaldi=

3.625 kg.

20 jasoaldi=

2.250 kg.

24 jasoaldi=

2.400 kg.

 

11.900 kg.

IZETA IV

26 jasoaldi=

3.250 kg.

26 jasoaldi=

3.250 kg.

18 jasoaldi=

2.025 kg.

22 jasoaldi=

2.200 kg.

 

10.725 kg.

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación