EMAITZAK

Emaitzak: Uztaila 2018

Nafarroako Lokotx Biltze Txapelketa

Atzo uztailak 29, jokatu zen Beran, arratsaldeko 18:30etan.

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak:

Txapelduna: Fernando Etxegarai (Bera)              6:16

Bigarrena: Imanol Kañamares (Arostegi)           6:25

Hirugarrena: Aitor Blanco (Txantrea)                 6:36

Laugarrena: Asier Gamio (Berroeta)                   6:37

Bosgarrena: Alis Alonso (Txantrea)                    6:47

 

 

Oharrak:

-         Fernando Etxegaraik larunbatean Nafarroako selekzioarekin parte hartuko zuen Gasteizen jokatu zen Euskal herrialdeen arteko Txapelketan. Lokotx biltze proban txapelduna izan zen.

-         Lehen bi sailkatuak Euskal Herriko Txapelketan parte hartzeko txartela lortu dute.

Euskal Herriko Emakumezkoen I. Aizkora Txapelketa (Uztailak 1)

Uztailaren 1ean jokatu zen Usurbilen, eguerdiko 12:00etan. Aurten lehenengo aldia da txapelketa hau jokatzen dela.

 

Aizkolari bakoitzak egin beharreko lana:

-         36 ontzako 2 enbor

-         45 ontzako 2 enbor

-         Kanaerdiko 1 (54 ontza)

 

EMAITZAK:

Txapelduna: Nerea Sorondo Maritorena (Nafarroa)                            20:03.41

Bigarrena: Maika Ariztegi Mariezkurrena (Nafarroa)                          24:24.14

Hirugarrena: Xanta Sousa (Nafarroa)                                                   25:10.75

San Fermin Herri Kirol Jaialdiak 2018 - TXAPELKETEN EMAITZAK

SAN FERMIN HERRI KIROL JAIALDIAK 2018

 

 

TXAPELKETEN EMAITZAK:

 

UZTAILAK 8, IGANDEA

 

Nafarroako Orga Joko Txapelketa

Egin beharreko lana: Atzeko aldetik hartuz eta gurpilek lurra jo gabe, orgari birak eman behar zaizkio. Gurtaga lurreko puntu jakin batean izango du lotua orgak.

Emaitzak:

Txapelduna:   Xabier Urrutia (Arraiotz)                     3 itzuli 4,45m

Bigarrena:      Albaro Zugarrondo (Iruñea)                2 itzuli ¼ 1,29m

Hirugarrena:  Alejandro Fernandez (Iruñea)             1 itzuli ¾

Laugarrena:   Fco. Javier Jiménez (Iruñea)               1 itzuli 1,59m

 

Nafarroako Bikotekako Aizkora Txapelketa

Bikote bakoitzak moztu beharreko enborrak: Sei kanaerdiko eta sei 60 ontzako

Emaitzak:

Txapeldunak: Iker Vicente eta Joxean Etxeberria                26:12

Bigarrenak: Jon Rekondo eta Ruben Saralegi                        27:22

Hirugarrenak: Donato Larretxea eta Julen Kañamares          29:50

 

UZTAILAK 9, ASTELEHENA

 

Nafarroako Emakumezkoen Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako 45 ontzako enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Itxaso Onsalo eta Leire Astiazaran                   4:56.70

Bigarrenak: Ainhoa Iraizoz eta Maria Iraizoz                           6:52.13

 

Nafarroako I. Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

                                       Zutik jarritako kanaerdiko enborrari 4 epai

                                       Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Iñaki eta Josetxo Barberena                            9:20.60

Bigarrenak: Mikel Eugi eta Julen Kañamares                       10:01.31

Hirugarrenak: Alberto Oteiza eta Adrian Berruezo               10:43.06                     

Laugarrenak: Oier eta Imanol Kañamares                            13:11.06

 

UZTAILAK 10, ASTEARTEA

 

Nafarroako Emakumezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   9 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Maika Ariztegi            96 altxaldi

Bigarrena: Esti Gastearena            83 altxaldi

 

 

Nafarroako Gizonezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   18 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Josetxo Urrutia                    86 altxaldi

Bigarrena: Alejandro Fernandez               78 altxaldi

Hirugarrena: Angel Aristides Albarran       72 altxaldi

 

XX. San Fermin Motozerra Saria

Egin beharreko lana:   Motozerrarekin bi irudi egin

Emaitzak:

Txapelduna: Juan Asin

Bigarrena: Mikel Lasarte

Hirugarrena: Peio Kañamares

 

UZTAILAK 11, ASTEAZKENA

 

Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko

Emaitzak:

1. Emilio Garcia (Segovia)                               7:27

2. Iker Gorriti   (Uharte Arakil)                       8:21

3. Jacinto Etxekonanea (Beintza Labaien)     9:08

4. Jaime Gorriti (Uharte Arakil)                      9:32

5. Eneko Pagola (Anotz)                                 9:58

6. Marc Duch                                                 13:35

 

Oharra: Lehen bost sailkatuak finalera pasa dira. Finala Ezkurran jokatuko da abuztuaren 17an, arratsaldeko 18:00etan

 

Nafarroako Kadete Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:     Etzanda jarritako metroko enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Pello Altzelai eta Adur Lizarraga (Andra Mari)                        5:56

Bigarrenak: Iraitz Iturralde eta Jon Irigoien     (Basaburua)                         6:09

Hirugarrenak: Inar Olabide eta Adur Irigoien (Iñigo Aritza)                          7:38

Laugarrenak: Manex Saralegi eta Oier Goñi (Araxes)                                   8:06

Bosgarrenak: Urtzi Galartza eta Oinatz Carreño (Andra Mari)                      9:32

 

UZTAILAK 12, OSTEGUNA

 

San Fermin Sokatira Torneo Mistoa 4x4

Taldearen gehienezko pisua: 280 kilo

Emaitzak:

Lehenak: Beti-Gazte

Bigarrenak: Berriozar

Hirugarrenak: Araxes

Laugarrenak: Antsoain

 

UZTAILAK 13, OSTIRALA

 

Nafarroako Harrijasotze Txapelketa

Egin beharreko lana:     Hiru harri desberdinekin bi minutuko txandak (125 kiloko zilindroa, 112,5 kiloko kubikoa eta 100 kiloko bola)

Emaitzak:

Txapelduna:   Josetxo Urrutia (Leitza)                       4.787,50 kilo

(Zilindroari 18 altxaldi, kubikoari 11 eta bolari 13)

Bigarrena:      Albaro Zugarrondo (Iruña)                  4.225,00 kilo

(Zilindroari 16 altxaldi, kubikoari 10 eta bolari 11)

 

UZTAILAK 14, LARUNBATA

 

Nafarroako Emakumezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:   25 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Xanta Sousa (Lesaka)             20 plaza ½ 6,34m

Bigarrena: Esti Gastearena (Iruña)               14 plaza 1,65m

 

Nafarroako Gizonezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:   50 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Daniel Saldias (Arraiotz)                                10 plaza ¼ 3m

Bigarrena: Mikel Eugi (Beunza)                                          8 plaza 1,90m

Hirugarrena: Oskar Aguas (Berriozar)                                7 plaza ½ 5,60m

Laugarrena: Josetxo Urrutia (Leitza)                                 5 plaza ¼ 0,54m

Bosgarrena: Alejandro Fernandez (Iruña)                          4 plaza 4,75m

 

Nafarroako Lokotx Biltze Txapelketaren Kanporaketa/Nafarroako Emakumezkoen Lokotx Biltze Txapelketa/Euskal Herriko Emakumezkoen Arpana Txapelketa

Atzo uztailak 25, arratsaldeko 18:00etan Elizondoko Iriarte Pilotalekuan jokaturiko kanporaketa eta txapelketen emaitzak hauek izan ziren:

 

NAFARROAKO LOKOTX BILTZE TXAPELKETAREN KANPORAKETA

 

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak:

1. Alis Alonso (Txantrea)                            6:38

2. Aitor Blanco (Txantrea)                           6:44

3. Asier Gamio (Berroeta)                            6:44

4. Imanol Kañamares (Arostegi)                6:46

5. Fernando Etxegarai (Bera)                      6:50

6. Iñigo Lasaga (Bera)                                6:54

7. Gaizka Arbizu (Berriozar)                        7:11

8. Haritz Jamar (Erronkari)                          7:21

9. Gorka Ibiricu (Iruñea)                              7:56

 

Oharrak:

-          Lehen bost sailkatuek finalerako txartela lortu dute. Finala uztailaren 29an jokatuko da Berako Zelai Gorrian arratsaldeko 18:30 (euria egiten badu Eztegarako Pilotalekuan).

-          Fernando Etxegaraik Nafarroako selekzioarekin parte hartuko du uztailaren 28an arratsaldeko 18:00etan Gasteizen jokatuko den Euskal herrialdeen arteko Txapelketan.

 

 

NAFARROAKO EMAKUMEZKOEN LOKOTX BILTZE TXAPELKETA

 

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak:

Txapelduna: Maika Ariztegi (Ituren)                       7:44

Bigarrena: Maialen Lakuntza (Antsoain)                 9:00

 

-         Bi kirolariak Euskal Herriko Txapelketan parte hartzeko txartela lortu dute.

 

 

EUSKAL HERRIKO EMAKUMEZKOEN ARPANA TXAPELKETA

 

Egin beharreko lana: etzanda jarritako 45 ontzako enborrean 10 epai eman.

 

Emaitzak:

Txapeldunak: Itxaso Onsalo (Areso) eta Leire Astiazaran (Villabona)          3:47

Bigarrenak: Nerea Sorondo (Bera) eta Irati Astondoa (Zeanuri)                     4:49

 

 

 

 

 

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación