EMAITZAK

Emaitzak: Abuztua 2018

Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketa - Lehen Kanporaketa

Atzo, abuztuak 5, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren lehen kanporaketa jokatu zen Beintzako Herriko Plazan.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.

Emaitzak:

1. Julen Larrea (Barakaldo,Bizkaia)                         10:28

2. Jesus Etxeberria (Beintza L., Nafarroa)               10:39

3. Ioritz Gisasola (Mallabia, Bizkaia)                       11:42

4. Beñat Lekue (Larrabetzu, Bizkaia)                       12:07

5. Jaime Huertas (Gipuzkoa)                                    12:39

6. Manuel Fraile (Gizpukoa)                                      13:18

7. Borja Fernandez (Gipuzkoa)                                 13:44

8. Julen Aranberri (Zumarraga, Gipuzkoa)               13:54

9. Xuban Kañamares (Arostegi, Nafarroa)               13:56

10. Jon Esnal (Usurbil, Gipuzkoa)                               14:10

11. Mikel Indakotxea (Zubieta, Nafarroa)                   14:15

12. Aritz Oregi (Larrabetzu, Bizkaia)                           14:22

13. Iñigo Landa (Zarautz, Gipuzkoa)                           17:26

14. Xabier Gartzia (Dima, Bizkaia)                             19:29

 

Lehen hiru saikatuek (Julen Larrea, Jesus Etxeberria eta Ioritz Gisasola) finala jokatuko dute, bigarren kanporaketan sailkatzen diren beste hiru aizkolariekin batera.

 

Bigarren kanporaketa Gorritin (Nafarroa) jokatuko da abuztuaren 26an, eguerdiko 12:30etan eta bertan ondorengo 13 aizkolariak arituko dira: Luis Polanco (Ar), Jon Rodríguez (Ar), Juan Rodríguez (Ar), Hodei Ezpeleta (Bi), Done Intxausti (Bi), Daniel Lopez (Bi), Esteban Muñiz (Bi), David Naredo (Bi), Jon Telletxea (Na), Eneko Saralegi (Na), Goizeder Belza (Na), Aitor Urteaga (Gi), Jokin Alkizalete (Gi).

 

 

Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala - Abuztuak 17

Pasa den ostiralean, abuztuak 17, jokatu zen Ezkurran, arratsaldeko 18:00tan.

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Bi 45 ontzako eta bi kanaerdiko.

Emaitzak:

 

1. Emilio Garcia (Segovia)                                 10:57

2. Jacinto Etxekonanea (Beintza Labaien)        13:06

3. Iker Gorriti (Uharte Arakil)                            14:06

4. Jaime Gorriti (Uharte Arakil)                         14:45

5. Eneko Pagola (Anotz)                                     15:26

 

Lana lehen bukatzen zuten 3 aizkolariak (Emilio Garcia, Jacinto Etxekonanea eta Iker Gorriti) mailaz igo dira.

Nafarroako II. Mailako Aizkora Txapelketaren Kanporaketa

Ostiralean, abuztuak 17, arratsaldeko 18:30tan jokatu zen Arantzako pilotalekuan.

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko eta 60 ontzako bat.

Emaitzak:

 

1. Iban Resano (Dorrao)                                                   7:48.82

2. Asier Pellejero (Areso)                                                8:11.24

3. Jesus Etxeberria (Beintza Labaien)                            8:27.09

4. Goizeder Belza (Etxarri Aranatz)                                 8:34.60

5. Mikel Indakotxea (Zubieta)                                         8:39.34

6. Jon Telletxea (Beintza Labaien)                                   8:51.92

7. Miguel Angel Etxeberria (Beintza Labaien)                  9:20.40

8. Xuban Kañamares (Arostegi)                                      10:20.70               

Oharrak:

-         Ander Erasun, Aitor Senosiain, Moises Gogorza eta Patxi Mindegiak txapelketan ez aritzea erabaki zuten. Patxi Mindegiak medikuaren agiria aurkeztu zuen. Beste hiruak izanen dira maila galduko dutenak.

-         Kanporaketan sailkaturiko lehen bost aizkolariek finalerako txartela lortu dute. Finala irailaren 30ean jokatuko da Igantzin.

Nafarroako Herriz Txapelketa - Abuztuak 18

Larunbatean, abuztuak 18, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren lehen eta bigarren jardunaldiak jokatu ziren Etxalarren eta Burlatan.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Basaburua, Antsoberri eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatzen dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

 

LEHEN JARDUNALDIKO EMAITZAK (Etxalar)

            * Lehen proba konbinatua

1.- Basaburua           19:16.98                   

2.- Menditarrak         20:00.44       

3.- Antsoberri            20:55.75

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

Basaburua                 3 puntu          

Menditarrak               1,5 puntu

Antsoberri                 1,5 puntu

 

 

BIGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK (Burlata)

            * Lehen proba konbinatua

1.- Basaburua           19:05.64                   

2.- Menditarrak         19:18.41       

3.- Antsoberri            22:26.60

 

            * Bigarren proba konbinatua (bi kirol)

Basaburua                 3 puntu          

Menditarrak               2 puntu

Antsoberri                 Puntu 1

 

Hirugarren jardunaldia Lakuntzan jokatuko da heldu den igandean, abuztuak 26, arratsaldeko 18:00etan. 

 

Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketa - Bigarren Kanporaketa

Abuztuaren 26an, Euskal Herriko III. Mailako Aizkora Txapelketaren bigarren kanporaketa jokatu zen Gorritin.

Moztu beharreko enborrak: Lau kanaerdiko.             

Emaitzak:

 

1. Hodei Ezpeleta (Bizkaia)                                         9:06

2. Jokin Alkizalete (Gipuzkoa)                                    9:15

3. Goizeder Belza (Nafarroa)                                       9:46

4. Eneko Saralegi (Nafarroa)                                    10:00

5. Jon Rodriguez (Araba)                                           10:28

6. David Naredo (Bizkaia)                                          10:50

7. Jon Telletxea (Nafarroa)                                        11:02

8. Aitor Urteaga (Gipuzkoa)                                       11:12

9. Juan Rodriguez (Araba)                                          12:07

10. Luis Polanco (Araba)                                            12:07

11. Daniel Lopez (Bizkaia)                                          13:20

12. Esteban Muñiz (Bizkaia)                                       15:58

13. Done Intxausti (Bizkaia)                                       18:55

 

 

Lehen hiru sailkatuek (Hodei Ezpeleta, Jokin Alkizalete eta Goizeder Belza) finala jokatuko dute, lehen kanporaketan sailkaturiko hiru aizkolariekin batera (Julen Larrea, Jesus Etxeberria eta Beñat Lekue).

 

Finala noiz jokatuko den zehaztu gabe dago.

 

 

Nafarroako Herriz Txapelketa - Abuztuak 26 (Lakuntza)

Abuztuaren 26an, Nafarroako Herriz Herri Txapelketaren azken jardunaldia jokatu zen Lakuntzan.

Aurtengo Herriz Herri Txapelketan Basaburua, Antsoberri eta Menditarrak taldeak bi proba konbinatuetan lehiatu  dira: lehenengo proba konbinatuan (lokotx biltzea, zaku lasterketa, aizkora, korrika eta arpana) eta bigarren proba konbinatuan (txinga-erute eta ingude altxatzea).

 

HIRUGARREN JARDUNALDIKO EMAITZAK                AZKEN EMAITZAK

            * Lehen proba konbinatua

1.- Basaburua           20:17.61       3 puntu                       Txapeldunak: Basaburua     9 puntu

2.- Menditarrak         21:06.04       2 puntu                       Bigarrenak: Menditarrak      6 puntu

3.- Antsoberri            23:18.83       Puntu 1                      Hirugarrenak: Antsoberri     3 puntu

            * Bigarren proba konbinatua

1.- Basaburua           3 puntu                                              Txapeldunak: Basaburua       9 puntu       

2.- Menditarrak         2 puntu                                              Bigarrenak: Menditarrak     5,5 puntu

3.- Antsoberri           Puntu 1                                              Hirugarrenak: Antsoberri     3,5 puntu

 

Emaitzak.

 

 

 

 

 

 

 

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación