EMAITZAK

Duela gutxiko emaitzak

Euskal Herriko Lokotx Biltze Txapelketak (Gizonezkoak eta emakumezkoak)/Nafarroako Arpana Txapelketa Mistoa

Hiru txapelketa hauek larunbatean, irailak 28, jokatu ziren Igantziko pilotalekuan.

Euskal Herriko Emakumezkoen Lokotx Biltze Txapelketa

Lana:   1,25 metrotara eta bi lerrotan jarritako 50 lokotx bildu

EMAITZAK:

Txapelduna: Maider Etzezabal (Azpeitia, Araba) 7:48.69

Bigarrena: Ainhoa Iraizoz (Eltso, Nafarroa)              7:48.80

Hirugarrena: Zuriñe Frutos (Artziniaga, Araba)        7:50.05

Laugarrena: Irantzu Onaindia (Gernika, Bizkaia)     7:55.95

Bosgarrena: Maiak Ariztegi (Ituren, Nafarroa)         7:59.46

Seigarrena: Goizalde Aransolo (Muxika, Bizkaia)    8:28.88

 

Euskal Herriko Gizonezkoen Lokotx Biltze Txapelketa

Lana:   1,25 metrotara eta bi lerrotan jarritako 50 lokotx bildu

EMAITZAK:

Txapelduna: Imanol Kañamares (Arostegi, Nafarroa)     6:23.64

Bigarrena: Unai Iantzi (Aniz, Nafarroa)                                 6:28.83

Hirugarrena: Aritz Ruiz (Artziniaga, Araba)                          6:34.37

Laugarrena: Patrik Saitua (Gautegiz-Arteaga, Bizkaia)       6:40:83

Bosgarrena: Jon Larrañaga (Mendaro, Gipuzkoa)              6:49.13

Seigarrena: Xabi Vegas (Elgea, Araba)                               6:58.62

Zazpigarrena: Natxo Gomez (Getxo, Bizkaia)                     7:01.44

Zortzigarrena: Uxer Mozo (Ikaztegieta, Gipuzkoa)              7:30.34

 

Nafarroako Arpana Txapelketa Mistoa

Lana:   Etzanda jarritako 45 ontzako enborrean 10 ebaketa

EMAITZAK:

Txapeldunak: Mikel Eugi (Beunza) eta Itxaso Onsalo (Areso)              4:53.43

Bigarrenak: Daniel Saldias (Arraiotz) eta Irune Biurrun (Antsoain)             6:42.73

Hirugarrenak: Unai Bertiz (Sunbilla) eta Esti Gastearena (Iruñea)              7:33.13

 

Txapelketa hauetaz gain herritarren arteko herri kirol proba desberdinak ikusteko aukera izan zen.

 

 

Nafarroako 1. Mailako Aizkora Txapelketaren Kanporaketa

Atzo irailak 22, arratsaldeko 17:30etan jokatu zen Uharteko Toki-Alai pilotalekuan.

 

Emaitzak:

1. Iker Vicente (Otsagi) 14:51

2. Jon Rekondo (Leitza) 15:46

3. Ruben Saralegi (Leitza) 16:08

4. Juan Jose Lopez (Lezaun) 16:26

5. Joxean Etxeberria (Ziga) 17:08

6. Iban Resano (Dorrao) 17:16

7. Oier Kañamares (Arostegi) 17:48

8. Eneko Saralegi (Leitza) 18:38

9. Asier Pellejero (Areso) 18:55

 

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko, bi 60 ontzako eta oinbiko bat.

Lehen bost sailkatuek finalerako txartela lortu dute. Finala Donezteben  jokatuko da azaroaren 15ean, arratsaldeko 18:00ean.

Azkeneko bi sailkatuek printzipioz maila galduko dute. Azken aurreko sailkatuak Julen Kañamaresen aurkako jaitsiera kanporaketa eskatzeko aukera izanen du.

Euskal Herrialdeen Arteko Kirol Txapelketa 2019 (Bilbo)

Abuztuaren 31an jokatu zen Bilbon. Nafarroa lehenengoa sailkatu zen 34 punturekin.

Bertan Euskal Herriko Herrialde gehienek parte hartu zuten: Araba, Bizkaia, Nafarroa, Gipuzkoa eta Iparralde.

Eguraldi txarra zela eta Sokatira eta Lasto Altxatze probak bertan behera utzi ziren.

Emaitzak:

 

1. Nafarroa 34 puntu

2. Bizkaia 28 puntu

3. Araba 25 puntu

4. Iparralde 14 puntu

5. Gipuzkoa 13 puntu

Euskal Herrialdeen Arteko Kirol Txapelketa - 7 Provincias

Se disputó en Bilbao el 31 de agosto. Nafarroa quedó en primer lugar con 34 puntos.

En el Campeonato participarón la mayoría de las provincias: Araba, Bizkaia, Nafarroa, Gipuzkoa e Iparralde.

Debido al mal tiempo, no se celebraron las pruebas de Sokatira y de Levantamiento de Fardo.

Resultados:

 

1. Nafarroa 34 puntos

2. Bizkaia 28 puntos

3. Araba 25 puntos

4. Iparralde 14 puntos

5. Gipuzkoa 13 puntos

 

 

 

 

 

 

Nafarroako 3. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala - Abuztuak 17

Pasa den larunbatean, abuztuak 17, jokatu zen Burlatan, arratsaldeko 20:00tan.

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Bi 45 ontzako eta bi kanaerdiko.

Emaitzak:

1. Txomin Amundarain (Arribe) 10:19

2. Julen Olano (Leitza) 10:43

3. Ibai Soroa (Arribe) 13:17

4. Victor Suarez (Navacerrada) 14:27

5. Eneko Pagola (Anotz) 18:42

 

Lana lehen bukatu zuten 2 aizkolariak (Txomin Amundarain eta Julen Olano) mailaz igo dira.

 

Nafarroako 2. Mailako Aizkora Txapelketaren Kanporaketa

Larunbatean, abuztuak 17, arratsaldeko 18:30tan jokatu zen Arantzako pilotalekuan.

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko eta 60 ontzako bat.

Emaitzak:

1. Jesus Etxeberria (Beintza Labaien) 8:30.34

2. Patxi Mindegia (Zubieta) 8:49.58

3. Xuban Kañamares (Arostegi) 9:11.19

4. Goizeder Belza (Etxarri Aranatz) 9:53.66

5. Mikel Indakotxea (Zubieta) 10:44.11

6. Miguel Angel Etxeberria (Beintza Labaien) 10:46.35

7. Emilio Garcia (Segovia) 10:52.50

8. Jon Telletxea (Beintza Labaien) 11:19.48

9. Jacinto Echeconanea (Beintza Labaien) 13:28.74

10. Iker Gorriti (Uharte Arakil) 13:39.06                               

 

 

Oharrak:

-          Donato Larretxea eta Mieltxo Mindegiak txapelketan ez aritzea erabaki zuten, ondorioz beraiek izanen dira maila galduko dutenak.

-          Kanporaketan sailkaturiko lehen bost aizkolariek finalerako txartela lortu dute. Finala non eta noiz jokatuko den zehaztu gabe dago.

 

 

Nafarroako Lokotx Biltze Txapelketa

Abuztuak 15ean jokatu zen Etxalarren, arratsaldeko 18:00etan.

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak:

Txapelduna: Unai Iantzi (Aniz)                         6:24

Bigarrena: Imanol Kañamares (Arostegi)          6:36

Hirugarrena: Aitor Blanco (Txantrea)                6:41

Laugarrena: Gaizka Arbizu (Berriozar)              6:57

Bosgarrena: Iñaki Cestau (Iruña)                      7:32

 

 

Oharrak:

-          Lehen bi sailkatuak irailaren 28an arratsaldeko 18:00etan Igantzin jokatuko den  Euskal Herriko Txapelketan parte hartzeko txartela lortu dute.

 

Nafarroako Emakumezkoen Lokotx Biltze Txapelketa

Gaur uztaliak 25, jokatu da Nafarroako Emakumezkoen Lokotx Biltze Txapelketa Elizondoko Iriarte Pilotalekuan

 

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak:

Txapelduna: Maika Ariztegi (Ituren)                    8:06

Bigarrena: Ainhoa Iraizoz (Eltso)                        8:11

Hirugarrena: Irune Biurrun (Antsoain)                8:16

Laugarrena: Luzia Etxeberria (Goizueta)             8:28

Bosgarrena: Iranzu Anaut (Antsoain)                 9:02

 

- Lehendabiziko bi sailkatuak Irailak 28an, Igantzin jokatuko den Euskal Herriko Txapelketan parte hartzeko txartela lortu dute.

 

San Fermin Herri Kirol Jaialdiak 2019 - TXAPELKETEN EMAITZAK

SAN FERMIN HERRI KIROL JAIALDIAK 2019

 

 

TXAPELKETEN EMAITZAK:

 

 

UZTAILAK 8, ASTELEHENA

 

Nafarroako Emakumezkoen Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:   Etzanda jarritako 45 ontzako enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Itxaso Onsalo eta Leire Astiazaran              4:51.74

Bigarrenak: Ainhoa Iraizoz eta Maria Iraizoz                      4:53.92

 

Nafarroako I. Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:   Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

                                   Zutik jarritako kanaerdiko enborrari 4 epai

                                   Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Iñaki eta Josetxo Barberena                         11:17.41

Bigarrenak: Alberto Oteiza eta Adrian Berruezo                12:14.83                    

 

UZTAILAK 9, ASTEARTEA

 

Nafarroako Emakumezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   9 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Maika Ariztegi            95 altxaldi

Bigarrena: Virginia Finol                 94 altxaldi

Hirugarrena: Irune Biurrun             80 altxaldi

 

Nafarroako Gizonezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   18 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Josetxo Urrutia           87 altxaldi

Bigarrena: Alejandro Fernandez      77 altxaldi

Hirugarrena: Javier Jimenez            73 altxaldi

 

Nafarroako Lasto Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana: 45 kiloko lasto fardoa ahalik eta gehien altxatu 2 minutuz. Polea 7 metrotara jarria.

Emaitzak:

Txapelduna: Iñigo Goienetxe          20 altxaldi

Bigarrena: Igor Goienetxe               15 altxaldi

Hirugarrena: Aitor Blanco              11 altxaldi

 

XXI. San Fermin Motozerra Saria

Egin beharreko lana:   Motozerrarekin bi irudi egin

 

Emaitzak:

Txapelduna: Juan Asin

Bigarrena: Mikel Lasarte

Hirugarrena: Peio Kañamares

 

UZTAILAK 10, ASTEAZKENA

 

Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa

 

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko

Emaitzak:

1. Txomin Amundarain (Arribe)                    5:03

2. Ibai Soroa (Arribe)                                  5:22

3. Julen Olano (Leitza)                                 5:27

4. Victor Suarez (Navacerrada)                     6:09

5. Eneko Pagola (Anotz)                               7:56

6. Oier Larretxea (Bera)                                9:29

7. Marc Duch                                               12:34

 

Oharra: Lehen bost sailkatuak finalera pasa dira. Finala Burlatan jokatuko da abuztuaren 17an, arratsaldeko 20:00etan

 

Nafarroako Kadete Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:   Etzanda jarritako metroko enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapelduna: Iraitz Iturralde eta Jon Irigoien (Basaburua)                                  6:02

Bigarrenak: Inar Olabide eta Adur Irigoien (Iñigo Aritza)                                   6:23

Hirugarrena: Pello Altzelai eta Oinatz Carreño (Andra Mari)                                6:25

Laugarrenak: Urtzi Galartza eta Adur Lizarraga (Andra Mari)                              6:33

Bosgarrenak: Manex Saralegi eta Oier Goñi (Araxes)                                         6:43

Seigarrenak: Leire Olano eta Eneko Rekalde (Araxes)                                        7:44

 

UZTAILAK 11, OSTEGUNA

 

Nafarroako Emakumezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:   25 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Xanta Sousa (Lesaka)             30 plaza

Bigarrena: Esti Gastearena (Iruña)              15 plaza ½ 6,15 m

Hirugarrena: Virginia Finol (Iruña)             10 plaza ¼

 

Nafarroako Gizonezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:   50 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Daniel Saldias (Arraiotz)                    9 plaza ¾ 6,20m

Bigarrena: Oskar Aguas (Berriozar)                        6 plaza ¼ 5,30 m

Hirugarrena: Javier Jimenez (Iruña)                        4 plaza ¾ 3,92m

Laugarrena: Jose Manuel Pascual                           4 plaza ¼ 2,25m

 

UZTAILAK 12, OSTIRALA

 

San Fermin Sokatira Torneo Mistoa 4x4

Taldearen gehienezko pisua: 280 kilo

Emaitzak:

Lehenak: Beti-Gazte

Bigarrenak: Berriozar

Hirugarrenak: Txantrea

Laugarrenak: Antsoain

 

UZTAILAK 13, LARUNBATA

 

Nafarroako Harrijasotze Txapelketa

Egin beharreko lana:   Hiru harri desberdinekin bi minutuko txandak (125 kiloko zilindroa, 112,5 kiloko kubikoa eta 100 kiloko bola)

Emaitzak:

Txapelduna: Jon Irañeta (Irurtzun)                          5.337,50 kilo 

(Zilindroari 19 altxaldi, kubikoari 13 eta bolari 15)

Bigarrena: Josetxo Urrutia (Leitza)                         4.537,50 kilo

(Zilindroari 20 altxaldi, kubikoari 11 eta bolari 8)

Hirugarrena: Xabier Ariztegi “Santxin” (Etxalar)      4.350 kilo

(Zilindroari 17 altxaldi, kubikoari 10 eta bolari 11)

Laugarrena: Albaro Zugarrondo (Iruña)                 3.637,50 kilo

(Zilindroari 16 altxaldi, kubikoari 11 eta bolari 4)

 

UZTAILAK 14, IGANDEA

 

Nafarroako Orga Joko Txapelketa

Egin beharreko lana: Atzeko aldetik hartuz eta gurpilek lurra jo gabe, orgari birak eman behar zaizkio. Gurtaga lurreko puntu jakin batean izango du lotua orgak.

Emaitzak:

Txapelduna: Xabier Urrutia (Arraiotz)                   3 itzuli 3,25m

Bigarrena:     Josetxo Urrutia (Leitza)                     2 itzuli 1m

Hirugarrena: Oskar Aguas (Berriozar)                   1 itzuli ¾ 1,31m

Laugarrena:  Alejandro Fernandez (Iruñea)           1 itzuli ¼ 2,70m

Bosgarrena:   Jose Manuel Pascual (Iruñea)           ¼  itzuli 5,05m

 

Nafarroako Bikotekako Aizkora Txapelketa

Bikote bakoitzak moztu beharreko enborrak: Sei kanaerdiko eta sei 60 ontzako

Emaitzak:

Txapeldunak: Iker Vicente eta Juan Jose Lopez                 26:05

Bigarrenak: Ruben Saralegi eta Joxean Etxeberria             28:12

Hirugarrenak: Jon Rekondo eta Oier Kañamares              28:47

 

Euskal Herriko Emakumezkoen Aizkora Txapelketa (Ekainak 30)

Ekainaren 30ean jokatu zen Mungian, eguerdiko 13:00etan. Aurtengoa bigarren aldia da txapelketa hau jokatzen dela.

 

Aizkolari bakoitzak egin beharreko lana:

-          36 ontzako 2 enbor

-          45 ontzako 2 enbor

-          Kanaerdiko 1 (54 ontza)

 

EMAITZAK:

Txapelduna: Nerea Sorondo Maritorena (Nafarroa)                         17:03

Bigarrena: Irati Astondoa Zuluaga (Bizkaia)                                   17:39.73

Hirugarrena: Maika Ariztegi Mariezkurrena (Nafarroa)                     19:40

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación