EMAITZAK

Emaitzak: Uztaila 2019

Euskal Herriko Emakumezkoen Aizkora Txapelketa (Ekainak 30)

Ekainaren 30ean jokatu zen Mungian, eguerdiko 13:00etan. Aurtengoa bigarren aldia da txapelketa hau jokatzen dela.

 

Aizkolari bakoitzak egin beharreko lana:

-          36 ontzako 2 enbor

-          45 ontzako 2 enbor

-          Kanaerdiko 1 (54 ontza)

 

EMAITZAK:

Txapelduna: Nerea Sorondo Maritorena (Nafarroa)                         17:03

Bigarrena: Irati Astondoa Zuluaga (Bizkaia)                                   17:39.73

Hirugarrena: Maika Ariztegi Mariezkurrena (Nafarroa)                     19:40

San Fermin Herri Kirol Jaialdiak 2019 - TXAPELKETEN EMAITZAK

SAN FERMIN HERRI KIROL JAIALDIAK 2019

 

 

TXAPELKETEN EMAITZAK:

 

 

UZTAILAK 8, ASTELEHENA

 

Nafarroako Emakumezkoen Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:   Etzanda jarritako 45 ontzako enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Itxaso Onsalo eta Leire Astiazaran              4:51.74

Bigarrenak: Ainhoa Iraizoz eta Maria Iraizoz                      4:53.92

 

Nafarroako I. Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:   Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

                                   Zutik jarritako kanaerdiko enborrari 4 epai

                                   Etzanda jarritako kanaerdiko enborrari 7 epai

Emaitzak:

Txapeldunak: Iñaki eta Josetxo Barberena                         11:17.41

Bigarrenak: Alberto Oteiza eta Adrian Berruezo                12:14.83                    

 

UZTAILAK 9, ASTEARTEA

 

Nafarroako Emakumezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   9 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Maika Ariztegi            95 altxaldi

Bigarrena: Virginia Finol                 94 altxaldi

Hirugarrena: Irune Biurrun             80 altxaldi

 

Nafarroako Gizonezkoen Ingude Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana:   18 kiloko ingudeari ahalik eta altxaldi gehien eman minutu t’erdian.

Emaitzak:

Txapelduna: Josetxo Urrutia           87 altxaldi

Bigarrena: Alejandro Fernandez      77 altxaldi

Hirugarrena: Javier Jimenez            73 altxaldi

 

Nafarroako Lasto Altxatze Txapelketa

Egin beharreko lana: 45 kiloko lasto fardoa ahalik eta gehien altxatu 2 minutuz. Polea 7 metrotara jarria.

Emaitzak:

Txapelduna: Iñigo Goienetxe          20 altxaldi

Bigarrena: Igor Goienetxe               15 altxaldi

Hirugarrena: Aitor Blanco              11 altxaldi

 

XXI. San Fermin Motozerra Saria

Egin beharreko lana:   Motozerrarekin bi irudi egin

 

Emaitzak:

Txapelduna: Juan Asin

Bigarrena: Mikel Lasarte

Hirugarrena: Peio Kañamares

 

UZTAILAK 10, ASTEAZKENA

 

Nafarroako III. Mailako Aizkora Txapelketaren kanporaketa

 

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko

Emaitzak:

1. Txomin Amundarain (Arribe)                    5:03

2. Ibai Soroa (Arribe)                                  5:22

3. Julen Olano (Leitza)                                 5:27

4. Victor Suarez (Navacerrada)                     6:09

5. Eneko Pagola (Anotz)                               7:56

6. Oier Larretxea (Bera)                                9:29

7. Marc Duch                                               12:34

 

Oharra: Lehen bost sailkatuak finalera pasa dira. Finala Burlatan jokatuko da abuztuaren 17an, arratsaldeko 20:00etan

 

Nafarroako Kadete Mailako Arpana Txapelketa

Egin beharreko lana:   Etzanda jarritako metroko enborrari 10 epai

Emaitzak:

Txapelduna: Iraitz Iturralde eta Jon Irigoien (Basaburua)                                  6:02

Bigarrenak: Inar Olabide eta Adur Irigoien (Iñigo Aritza)                                   6:23

Hirugarrena: Pello Altzelai eta Oinatz Carreño (Andra Mari)                                6:25

Laugarrenak: Urtzi Galartza eta Adur Lizarraga (Andra Mari)                              6:33

Bosgarrenak: Manex Saralegi eta Oier Goñi (Araxes)                                         6:43

Seigarrenak: Leire Olano eta Eneko Rekalde (Araxes)                                        7:44

 

UZTAILAK 11, OSTEGUNA

 

Nafarroako Emakumezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:   25 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Xanta Sousa (Lesaka)             30 plaza

Bigarrena: Esti Gastearena (Iruña)              15 plaza ½ 6,15 m

Hirugarrena: Virginia Finol (Iruña)             10 plaza ¼

 

Nafarroako Gizonezkoen Txinga Txapelketa

Egin beharreko lana:   50 kiloko txingak esku banatan hartuta ahalik eta plaza gehien egin

Emaitzak:

Txapelduna: Daniel Saldias (Arraiotz)                    9 plaza ¾ 6,20m

Bigarrena: Oskar Aguas (Berriozar)                        6 plaza ¼ 5,30 m

Hirugarrena: Javier Jimenez (Iruña)                        4 plaza ¾ 3,92m

Laugarrena: Jose Manuel Pascual                           4 plaza ¼ 2,25m

 

UZTAILAK 12, OSTIRALA

 

San Fermin Sokatira Torneo Mistoa 4x4

Taldearen gehienezko pisua: 280 kilo

Emaitzak:

Lehenak: Beti-Gazte

Bigarrenak: Berriozar

Hirugarrenak: Txantrea

Laugarrenak: Antsoain

 

UZTAILAK 13, LARUNBATA

 

Nafarroako Harrijasotze Txapelketa

Egin beharreko lana:   Hiru harri desberdinekin bi minutuko txandak (125 kiloko zilindroa, 112,5 kiloko kubikoa eta 100 kiloko bola)

Emaitzak:

Txapelduna: Jon Irañeta (Irurtzun)                          5.337,50 kilo 

(Zilindroari 19 altxaldi, kubikoari 13 eta bolari 15)

Bigarrena: Josetxo Urrutia (Leitza)                         4.537,50 kilo

(Zilindroari 20 altxaldi, kubikoari 11 eta bolari 8)

Hirugarrena: Xabier Ariztegi “Santxin” (Etxalar)      4.350 kilo

(Zilindroari 17 altxaldi, kubikoari 10 eta bolari 11)

Laugarrena: Albaro Zugarrondo (Iruña)                 3.637,50 kilo

(Zilindroari 16 altxaldi, kubikoari 11 eta bolari 4)

 

UZTAILAK 14, IGANDEA

 

Nafarroako Orga Joko Txapelketa

Egin beharreko lana: Atzeko aldetik hartuz eta gurpilek lurra jo gabe, orgari birak eman behar zaizkio. Gurtaga lurreko puntu jakin batean izango du lotua orgak.

Emaitzak:

Txapelduna: Xabier Urrutia (Arraiotz)                   3 itzuli 3,25m

Bigarrena:     Josetxo Urrutia (Leitza)                     2 itzuli 1m

Hirugarrena: Oskar Aguas (Berriozar)                   1 itzuli ¾ 1,31m

Laugarrena:  Alejandro Fernandez (Iruñea)           1 itzuli ¼ 2,70m

Bosgarrena:   Jose Manuel Pascual (Iruñea)           ¼  itzuli 5,05m

 

Nafarroako Bikotekako Aizkora Txapelketa

Bikote bakoitzak moztu beharreko enborrak: Sei kanaerdiko eta sei 60 ontzako

Emaitzak:

Txapeldunak: Iker Vicente eta Juan Jose Lopez                 26:05

Bigarrenak: Ruben Saralegi eta Joxean Etxeberria             28:12

Hirugarrenak: Jon Rekondo eta Oier Kañamares              28:47

 

Nafarroako Emakumezkoen Lokotx Biltze Txapelketa

Gaur uztaliak 25, jokatu da Nafarroako Emakumezkoen Lokotx Biltze Txapelketa Elizondoko Iriarte Pilotalekuan

 

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak:

Txapelduna: Maika Ariztegi (Ituren)                    8:06

Bigarrena: Ainhoa Iraizoz (Eltso)                        8:11

Hirugarrena: Irune Biurrun (Antsoain)                8:16

Laugarrena: Luzia Etxeberria (Goizueta)             8:28

Bosgarrena: Iranzu Anaut (Antsoain)                 9:02

 

- Lehendabiziko bi sailkatuak Irailak 28an, Igantzin jokatuko den Euskal Herriko Txapelketan parte hartzeko txartela lortu dute.

 

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación