EMAITZAK

Emaitzak: Abuztua 2019

Nafarroako 2. Mailako Aizkora Txapelketaren Kanporaketa

Larunbatean, abuztuak 17, arratsaldeko 18:30tan jokatu zen Arantzako pilotalekuan.

Moztu beharreko enborrak: Bi kanaerdiko eta 60 ontzako bat.

Emaitzak:

1. Jesus Etxeberria (Beintza Labaien) 8:30.34

2. Patxi Mindegia (Zubieta) 8:49.58

3. Xuban Kañamares (Arostegi) 9:11.19

4. Goizeder Belza (Etxarri Aranatz) 9:53.66

5. Mikel Indakotxea (Zubieta) 10:44.11

6. Miguel Angel Etxeberria (Beintza Labaien) 10:46.35

7. Emilio Garcia (Segovia) 10:52.50

8. Jon Telletxea (Beintza Labaien) 11:19.48

9. Jacinto Echeconanea (Beintza Labaien) 13:28.74

10. Iker Gorriti (Uharte Arakil) 13:39.06                               

 

 

Oharrak:

-          Donato Larretxea eta Mieltxo Mindegiak txapelketan ez aritzea erabaki zuten, ondorioz beraiek izanen dira maila galduko dutenak.

-          Kanporaketan sailkaturiko lehen bost aizkolariek finalerako txartela lortu dute. Finala non eta noiz jokatuko den zehaztu gabe dago.

 

 

Nafarroako Lokotx Biltze Txapelketa

Abuztuak 15ean jokatu zen Etxalarren, arratsaldeko 18:00etan.

Egin beharreko lana: 50 lokotx bildu 1,25 metrotara jarriak bi lerrotan.

 

Emaitzak:

Txapelduna: Unai Iantzi (Aniz)                         6:24

Bigarrena: Imanol Kañamares (Arostegi)          6:36

Hirugarrena: Aitor Blanco (Txantrea)                6:41

Laugarrena: Gaizka Arbizu (Berriozar)              6:57

Bosgarrena: Iñaki Cestau (Iruña)                      7:32

 

 

Oharrak:

-          Lehen bi sailkatuak irailaren 28an arratsaldeko 18:00etan Igantzin jokatuko den  Euskal Herriko Txapelketan parte hartzeko txartela lortu dute.

 

Nafarroako 3. Mailako Aizkora Txapelketaren Finala - Abuztuak 17

Pasa den larunbatean, abuztuak 17, jokatu zen Burlatan, arratsaldeko 20:00tan.

Aizkolari bakoitzak moztu beharreko enborrak: Bi 45 ontzako eta bi kanaerdiko.

Emaitzak:

1. Txomin Amundarain (Arribe) 10:19

2. Julen Olano (Leitza) 10:43

3. Ibai Soroa (Arribe) 13:17

4. Victor Suarez (Navacerrada) 14:27

5. Eneko Pagola (Anotz) 18:42

 

Lana lehen bukatu zuten 2 aizkolariak (Txomin Amundarain eta Julen Olano) mailaz igo dira.

 

^ Igo gora
Acceder a www.baieuskarari.org
Desarrollo: Exea Comunicación